Mida kinkida emadepäevaks? Dondella ehted, juukseklambrid ja sallid on hea kingiidee emadepäevaks

Mida kinkida emadepäevaks?

Maikuu teisel pühapäeval tähistame ühte olulist päeva. Emadepäev on austusavaldus emadele laste kasvatamise eest. Lapsed ning isad peavad sellel päeval emasid meeles ning üllatavad neid kingituste ja lilledega. Ja mis kõige olulisem- sellel päeval lastakse emal puhata argistest toimetustest. Tore, et selline päev on, kus oma kallile emale näidata kui oluline ja armas ta meile on.

 

Emadepäeva ajalugu

Emadepäeva traditsioon on saanud alguse Ühendriikidest 1908. aastal Ann Jarvise algatusel. Tegelikult oli selle idee taga ta ema, kes korraldas emade kokkutulekuid ning unistas, et kogu maailm hakkaks emadepäeva tähistama. Peale ema surma otsustas Ann pühenduda täielikult emadepäeva mõtte elluviimisele. 1909. aastal peeti seda päeva juba 45 osariigis ning sealt edasi levis see kiirelt ka mujale. Eesti esimene Emadepäev toimus 1922. aastal, mil suure pere laps Helmi Mäoelo korraldas oma ema Mari auks Uderna koolimajas emadepäeva. Sealt edasi liikus traditsioon erinevatesse naisorganisatsioonidesse üle Eesti. Nõukogude ajal emadepäeva riiklikult ei tähistatud ja nii sai sellest tõeline perepüha. 1988 saabus aeg, mil Eestimaa üle pikkade aastate taas avalikult mai teisel pühapäeval tähistas emadepäeva.

 

 

 

Kuidas siis teha see päev ema jaoks eriliseks ja mida kinkida?

Ilmselt kõige väärtuslikumad kingid emadepäevaks on ilusad sõnad emale tema olulisuse kohta ning mõnusad hetked koos perega. Traditsiooniliselt on emadele kingitud lilli. Näiteks Ühendriikidest Ann Jarvise algatatud nelgi traditsioon on siiani alles. Soomes on roosid emadepäeva lilled. Meil kingiti emale erinevaid metsalilli, kuid tänapäeval on emadepäeva lilleks saanud tulp. Kingitusi armastavad kõik ning selleks võib olla näiteks isetehtud luutetus emale ja mõni väärtuslikum meene ehete näol, mis jääb emale mälestuseks pikaks ajaks.

 

 

 

Kingiidee Dondella ehtevalikust

Kingiideed ehete näol leiad Dondella ehte valikust. Hea oleks teada, kas ema kannab kulda või hõbedat, muidugi klassikaline valik on alati ka pärl – pidulik ning elegantne. Näiteks pärlitega kõrvarõngad, mis on lihtsad, kuid samas eriliseks muudetud detailidega, sobilik nii pidulikule üritusele kui igapäevaseks kandmiseks.


Kõrvarõngad Modern Shell
36.00€

Kõrvarõngad Pearl
54.00€

Kõrvarõngad Shell
37.00€

 

Väga tähendusrikas kink emadepäevaks on näiteks roosa kvatsiga kaunistaud ehted või mõni käekett. Õrnroosa kvarts sümboliseerib ja tõmbab ligi armastust.


Kaelakee Sketch
69.00€

Kaelakee Floret
59.00€

Kaelakee Seeds Of Love
89.00€

 

Emadepäevaks sobib kingida ka lillemotiividega ehteid, sest lilled on emadepäeva lahutamatu osa ning miks mitte ema või abikaasat üllatada hoopis lilledega, mis ei närtsi. Paljud aksesuaarid on loodud ühtse kollektsioonina ning ostes näiteks kaelakee, saab hiljem mõneks muuks tähtpäevaks kinkida selle juurde täpselt sobilikud kõrvarõngad ning sõrmuse. Imeilus oleks kinkida ehted, mis jäävad sümboliseerima emaarmastust mitmeteks põlvedeks.


Kõrvarõngad Geometric Shapes
55.00€

Sõrmus Geometric Shapes
32.00€

Ripats Geometric Shapes
25.00€

 

Kui emal on pikemad juuksed, siis väga praktiline kingitus on ka bioplastikust kõrgkvaliteetne juukseklamber. Patenteeritud süsteemiga klambrid hoiavad juukseid hästi kinni ja sobivad kandmiseks nii kodus kui ka pidulikemal sündmustel.


Juukseklamber Crystal Lace
29.90€

Juukseklamber Elegant
49.90€

Juuksekumm Mahogany Scrunchie
16.90€

 

Dondella soovitab ka käsitöösalle, mis sobivad kanda alati erilistel sündmustel. Siidi, villa ja kašmiirivillaga sallid on kaunistatud pitsdetailide, pärlite ja helmestega. Sallid on tagasihoidlikud ning ajatud aksessuaarid, mis sobivad kanda nii kaela- kui ka õlasallina.


Siidsall Beige
119.00€

Siidi ja villa sall Beige
149.00€

Siidi ja kašmiirivilla sall Taupe
199.00€

 

Peamine, et kink emale tuleks südamest ja kannaks sõnumit -armastan sind. Armastus ja lähedased inimesed on oluliseim väärtus elus ning nende olemasolu tuleb tähistada. Hoia ja hinda oma ema.

 

Emadepäev 2020 on 10.ndal mail.

Ilusat emadepäeva traditsioonide jätkamist!