Üldsätted

Ostu-müügitingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna Dondella.com (edaspidi e-pood) omanik OÜ Dondella vahel, e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

Dondella OÜ ja Ostja vahel jõustub ostu-müügileping alates tellimuse kinnituse järgi tasumisele kuuluva summa 100% laekumisest Dondella OÜ arvelduskontole ning e-poe poolt kauba Ostjale välja saatmisega.

Dondella.com veebipoes tellimust vormistades ning maksmist sooritades kinnitab Ostja, et ta on tutvunud ostu-müügitingimustega ja on nendega nõus.

 Ostja vastutab tellimuses esitatud andmete õigsuse eest. Kui Ostja esitab tellimuse vormistamisel väärad andmed, ei vastuta e-pood sellest tingitud tagajärgede eest.

  E-pood kohustub austama ostja privaatsusõigust talle kuuluvate isikuandmete suhtes. Dondella OÜ kasutab Ostja esitatud informatsiooni ainult Ostja ostutellimuse täitmiseks ja ei avalda neid kolmandatele osapooltele.

Kui kahju tekib põhjusel, et Ostja ei ole müüja soovitustele ja oma kohustustele vaatamata tutvunud käesolevate reeglitega, ehkki talle oli selline võimalus antud, siis ei saa E-pood selle eest vastutust võtta.

Dondella OÜ ei vastuta Ostjale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Dondella OÜ ei saanud mõjutada, ette näha.

 

Kauba hinnad

Kõik veebipoes toodud hinnad on esitatud ilma transpordikuluta ning sisaldavad käibemaksu 22%.

Teave kauba kohta on esitatud e-poes vahetult kauba juures.

 

Tellimuse vormistamine, maksmine ja kauba kohaletoimetamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

Tellimuse tasumisel saab Ostja valida omale sobiva makseviisi: Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop, Liisi järelmaks, Montonio järelmaks, Paypal, EstoPay või arvega tasumine.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise tähtajad 1-5 tööpäeva kehtivad arve tasumise hetkest ning üksnes juhul, kui tellimus toimetatakse kohale Eesti Vabariigi piires. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest e-poe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) üldjuhul 1-2 tööpäeva jooksul. Sõltuvalt makseviisist võib laekumine aega võtta kuni 7 tööpäeva.

Peale ostu-müügilepingu jõustumist (s.t. Ostjapoolset arve tasumist) paneb Dondella OÜ tellimuse kokku ning annab selle üle Ostja poolt valitud tarnijale: Itella Smartpost, DPD, Omniva või kuller.

Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. Dondella OÜ ei saa võtta vastutust toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

Pakendi nähtavate vigastuste korral on Ostjal soovitav kaupa mitte vastu võtta, vaid tagastada see kullerile. Allkirjastades kauba saatelehte, kinnitab Ostja, et kauba kätte saamisel oli pakend terve või ta oli rahul pakendi seisukorraga.

 Kauba tagastamisest kullerile informeerib Ostja ka e-poodi saates vastavasisulise teate e-poe aadressile info@dondella.com

 E-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

Tagastamine ja vahetamine

Iga müüdava toote omadused on ära toodud selle toote kirjelduses.

 Vastavalt VÕS §-le 56 lg 1, on Ostjal õigus taganeda lepingust 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Kauba tagastamisel ja vahetamisel tuleb kinni pidada järgmistest tingimustest:

NB! Kui tagastatav/vahetatav kaup on kasutatud, kahjustatud või rikutud (st sellel on mehhaanilised vms kahjustused ja puudub originaalpakend), siis on e-poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele..

 Kauba tagastamisel ja vahetamisel tuleb esitada selle soetamisdokument (maksekinnituse väljavõte); müüjal on õigus keelduda Ostja tagastatavat kaupa vastu võtmast, kui soetamisdokument puudub.

Kui tagastatava kaubaga oli kaasas kingitus, tuleb ka kingitus tagastada.

Dondella OÜ ei saa võtta vastutust:

 Ostja süül või hoolimatusel tekkinud toote kahjustamise eest; defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel; Toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.

 

Vahetamine

Kui on vajadus toodet ümber vahetada, tuleb 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest täita vahetamise vorm, millele vastame 1-3 tööpäeva jooksul.

 Kauba saab vahetada TASUTA, kui kauba maksumus on üle 40€.

 Kui vahetatava kauba maksumus on väiksem kui 40€, siis tuleb tagastamiskulud kanda ostjal. Asendustoote saatmine jääb sel juhul E-poe kanda.

 Toote vahetamine väljaspool Eestit on ostja kulu.

 

Tagastamine

 Kui toode ei sobi, siis tuleb täita tagastamise vorm Anname edasised juhised tagastuseks 1-3 tööpäeva jooksul! Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba tagastamise avaldus 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Tagastamisavaldus peab sisaldama Ostja nime, toote nime, pangakonto numbrit ning valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

 Kauba tagastamine on TASUTA, kui tagastamise põhjuseks on mittevastavus tellitule või praakkaup.

 Kauba saab tagastada TASUTA, kui kauba maksumus on üle 50€ ja tagastuse vorm on esitatud 1-3 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. E-poe kulul tagastamine saab toimuda ainult Itella SmartPOST ja DPD pakiautomaadist.

 Kui tagastatava kauba maksumus on väiksem kui 50€, siis tuleb tagastamiskulud kanda ostjal.

 Kui kauba tagastuse vormistamine toimub paki kättesaamise hetkest hiljem kui 3 päeva, siis kannab tagastamiskulud Ostja.

 Kui ostja on sõnaselgelt valinud e-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea e-pood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

 Tagastamine väljaspool Eestit on ostja kulu.

Enne tagastamist tuleb täita tagastamise avaldus. Anname edasised juhised tagastuseks!

 

Pretensioonide esitamine

 Dondella OÜ e-poes kehtib VÕS §-s 218 lg 2 järgne pretensioonide esitamise tähtaeg, milleks on kaks aastat.

 Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@dondella.com või helistada telefonil +372 525 2144.

 NB! Dondella OÜ ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist tarbija tegevuse või tegevusetuse tõttu (vale kasutusviis, õnnetusjuhtum vms) või kui tegemist on asja tavapärasest kasutamisest tingitud normaalse kulumisega.

 Võlaõigusseaduse §-st 222 lg 1 järgi on kliendil õigus Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral nõuda Toote parandamist või asendamist ehk kui e-poest (www.dondella.com) ostetud kaubal on puudused, parandab või asendab Dondella OÜ puudusega kauba ning kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Dondella OÜ ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Dondella OÜ vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 Loe täpsemalt: https://www.ttja.ee/eraklient/tarbija-oigused/kaubandus-teenused/e-kaubandus.

 

Vaidluste lahendamine

 Kui ostjal on e-poe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@dondella.com või helistada telefonil +372 525 2144.

 Kui ostja ja e-pood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja e-poe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

 Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

Privaatsus

 Dondella OÜ veebipoe kasutamise ja lehel viibimisega annad teadliku nõusoleku Dondella OÜ-le enda isikuandmete töötlemiseks. Isikuandmeid kogutakse veebilehe külastuste; e-poe kaudu sisestatud info (kontaktinfo); ostu-müügi lepingu sõlmimisel saadud info või muul viisil Dondella OÜ-ga elektroonilisel suhtlusel saadud info kohta.

 Isikuandmete vastutav haldaja Dondella OÜ Tornimäe tn.7-89, Tallinn 10145 käsitleb andmeid konfidentsiaalselt ainult vastavalt EL ja Eesti Vabariigi seadusandlusele. Isikuandmeid vajame järgmistel eesmärkide täitmiseks:

  • soetada mugavalt oste e-poes ja täita sõlmitud ostu-müügi lepingut;
  • muuta teenuse kvaliteeti paremaks ja parendada veebikogemusi kliendi vajadustest lähtuvalt;
  • Kliendi poolt soovitud teadete saatmiseks e-maili teel;
  • informeerida klienti turundustegevustest- uudiskirjade ja pakkumiste kaudu.

 Registreeritud kasutajal on õigus igal hetkel oma andmeid vaadata, muuta või nõusolekut tühistada, andes sellest eelnevalt kirjalikult teada info@dondella.com.

Küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust info@dondella.com


Säravaid oste soovides,
Dondella meeskond