Ehete kandmise meelespea!

Ehted on disainelemendid, mille sära ja efekti tuleb hoolikalt hoida!

Nõudlikumad on moeehted ja kullaga kaetud hõbeehted, sest nende valmistamisel on kombineeritud erinevaid metalle.

Hõbeda 925 looduslik omadus on oksüdeerumine ehk tuhmiks muutumine. Seda põhjustavad väga paljud tegurid. Õhk, niiskus, naha PH tase, higi, kosmeetika vahendid, keemilised vedelikud, parfüüm, juukselakk, kloorivesi jpm. Kodutöid tehes, käsi pestes, kreemitades, saunas käies on soovituslik ehted ära võtta! Ehted vajavad üksteisest eraldi hoidmist ja kuiva keskkonda!

Soetades KULLAGA KAETUD hõbeehteid, tuleb arvestada sellega, et tegemist on 925 HÕBEDAGA. Hõbeehte pinnale kantud kullakihi paksus on vaid 1-3 mikronit (olenevalt ehtest) ja seetõttu ei lisa kuld ehtele täiendavalt arvestatavat väärismetalli väärtust. Kullakiht võib tugeva ja pideva hõõrdumise tagajärjel maha kuluda.  Kuldamine on mõeldud visuaalse disainielemendina ehte viimistlemiseks! KULLAGA KAETUD HÕBEEHTED EI OLE KULDEHTED!

Aja jooksul hakkab toimuma hõbedale LOOMULIK OKSÜDEERUMISPROTSESS, mille tulemusel kullakiht tuhmub. See ei ole seotud ehte KVALITEEDIGA!

Sära säilimiseks vajavad ehted perioodilist puhastamist ja nimetatud hooldusreeglite järgimist!

Soovitame puhastada ehteid pehme lapi ja loodusliku puhastusvahendiga CARNAUBA!

 Ehteid tuleb kaitsta põrutuste, kukkumiste ja löökide eest. Ehted on õrnad ja deformeeruvad füüsilise surve või venituse tagajärjel. Eriti hoolas tuleb olla manustega ja kividega kaunistatud ehete puhul!

 Eemalda ehted enne magama minekut, sauna, vanni, dušši, sporti, kodutöid jms tehes. Ehted on õrnad ning ei talu kuumust, niiskust ega hõõrdumist!

 Hoolitsege selle eest, et ehted ei puutuks kokku erinevate keemiliste ainetega (parfüüm, juukselakk, higi, kodukeemia jne). Need soodustavad metalli oksüdeerimist, liimiga kinnitatud ehtekivide lahti tulemist ja ehted kaotavad oma sära!

 Ehteid eemaldades tuleb olla eriti tähelepanelik, et ei tõmbaks kivist. Tõmbamise tagajärjel võib kivi tulla oma pesast välja või võib kivi kinnitus viga saada. Sama võib juhtuda ka ehete maha kukkumisel!

 Tuleb jälgida, et ehe ja selle detailid (k.a. kivid, pärlid) ei takerdu riiete külge. Nii võib nende kuju deformeeruda!

 Hoia ehteid üksteisest eraldi karbis või ehtekotis! (Kõige parem on hoida ehet kripkotis suletuna, kuna vahel võib ka karbi valmistamisel kasutatav materjal, liim jms tuhmumist soodustada).

 Hoia ehteid kuivas ja pimedas! Ära hoia ehteid kindlasti vannitoas, sest seal on liiga niiske.

 Peale ehete kandmist võid ehte panna korraks jaheda voolava vee alla ja siis kuivatada pehme lapiga tupsutades.
NB! Ära tee seda moeehetega, eriti mis on kaunistatud tsirkoonidega!

 Garantii alla ei kuulu ehete vale käsitlemise tõttu või normaalse kulumisega tekkinud kahjustused! Eriti hoolas tuleb olla mateeritud ja kaetud pindade korral, mis on tundlikud välistele mõjudele.

 Puudusega kauba korral on tarbijal õigus esitada pretensioon, selleks tuleb säilitada ostudokumendid!

 Garantii ei kehti ehete puhul, mida on ise parandatud, ümber töödeldud või lastud seda teha teisel kullasepal!

 Väldi põrutusi ja mehhaanilisi lööke, sest need võivad ehteid või nende detaile kahjustada!

PRETENSIOONID EI KUULU TASUTA RAHULDAMISELE JUHUL KUI TOODET ON KASUTATUD EBAKORREKTSEL VIISIL JA TOOTE RIKKE ON PÕHJUSTANUD VALE KASUTAMINE VÕI LOHAKAS HOOLDUS! Seetõttu palume tungivalt järgida eelpool toodud ehete kandmise juhendit ja meelespead!

SINU SÄRAVATE EHETE HEAKS

Dondella meeskond!