Sunday Brunch and Gowns with Janela Peterson

Janela Peterson on üks aktiivne noor daam – täiskohaga Liina Steini stuudios töötamise ja õppimise kõrvalt on ta olnud ka ERKI Moeshow üks peakorraldajatest. Janela lõpetas Tallinna Tööstuskeskuse kiitusega ja keskkooli hõbemedaliga.

 

Pole ehk siis imestada, et temast õhkub ambitsioonikust; tunnet, et ta teab, mida tahab ja töötab selle nimel peatumatult.

PR Fashion Room kutsus Janelast võlutuna neiu ühel pühapäeval Kohvik Klausi lõunale, et uurida, millega ta tegeleb, ning seejärel ta fotosessiooniks ekstravagantsesse ja eripärastesse Liina Steini õhtukleitidesse riietada. Kleite valisime kaunistama Decoris showroomi juuksemenüü soengud ja Dondella luksuslikud juukseehted.

Kes on Janela Peterson?

Janela Petersoniga kohtus PR Fashion Room esmakordselt 2016. aasta kevadel. Ühel ilusal päikselisel päeval avastas PRFi kunstiline juht Pille end modellina Lummuse ehtekollektsiooni AoValguse esitlusel kõrvuti silmipimestava Janelaga.

Kui aga keegi lugejatest on külastanud Liina Steini stuudiot, mäletab ta kindlasti kuldselakalist Janelat, kes on oma pikkade blondide juustega valiti Eestimaa kaunimate juuste 2016 finalistide hulka. Janela on Liina Steini tiimiliige ning on osalenud mitmete moeürituste korraldamisel nagu ERKI Moeshow ja on kohtunikuks arvukatel moevõistlustel. Ilmselgelt hinnatakse tema arvamust kõrgelt: eelmise aasta presidendi vastuvõtul oli 13 Liina Steini kantavast kleidist 7 just Janela soovitatud.

Oled nüüdseks Liina Steini stuudios töötanud peaaegu 4 aastat. Mis on Sinu jaoks olnud suurimad õppetunnid?

Ma usun, et Liina juures töötamine on enim aidanud viimistleda inimestega suhtlemist ja teineteisest arusaamist. Põhjus, miks selle siin välja toon, on lihtne: olukordi nii töö- kui ka inimeste eraeludes, kus üks räägib aiast ja teine aiaaugust, on meeletult palju.

Olen meeletult tänulik, et saan osaleda ettevõtte üldiste visioonide paika panemises. Moemaailm paistab noortele neidudele tihtipeale kaunis ja glamuurne, kuid ega meie argipäev tööl ei ole vaid kleitide selga proovimine ning nendest piltide klõpsutamine. Tegelikkuses jagub pikki töötunde rohkesti ning kui näiteks osaleme disainimessidel, saab pakendatud kleitide, stangeosade ning mannekeenide tassimisega korraliku jõusaalitreeningu tehtud.

Kuna meie töös on palju mõtlemist, ideetamist, läbiarutamist, siis lisaks müügile, mis on stuudios minu põhitegevuseks, on palju suhtlust ka töökaaslastega, et leida igas olukorras parim võimalik lahendus. Olgu selleks siis rätsepaga konsulteerimine, kuidas täpselt mõne kliendi puhul lahendada kleidi valmistamise tehnoloogiline pool, või läbi mõtlemine, kuidas teostada turunduskampaania, või ürituste kontseptsiooni ja detailide paika panemine.

Et kõik asjad saaksid kvaliteetse lõpplahenduse, ei piisa tihti üheksaks viieni töötamisest. Selleks, et hoida kogu kellavärki toimimas ning tasemel, tuleb teha tööd hingega ning panustada sellesse rohkelt aega.

 

Oled aidanud väga paljudel naistel kleite ja riietust valida. Millist nõu annaksid naistele oma kogemuste põhjal?

Naised, laske end pesupoodides kohelda kui printsesse ning kuningannasid! See tähendab, et lubage tasemel klienditeenindajal endale soovitada just teile parima tegumoega hästiistuv pesu. See on kogu teie väljanägemise vundament!

Kui pesust edasi liikuda, siis tihti näen oma töös, et igal neiul, naisel ning daamil on enda keha suhtes kriitikat avaldada. Kõrvaltvaatajana leian, et see on paras müstika! Eks teisest küljest mõistan – olen ju ise samasugune naisolevus.

Seoses kriitikaga enese väljanägemise osas soovitaksin naistel tutvuda kehatüüpide ning neile sobivate rõivastega. Seal on väga suur tõetera sees! Näen näiteks tihti naisi, kes arvavad, et seelikuosa poolratta lõige teeb neid puusadest laiemaks, kuid tegelikult rõhutab see hoopis taljejoont ning muudab neid visuaalselt peenemaks. Kuidas tekitada endale talje, kui see ei ole väga selgelt eristuv, kuidas näida visuaalselt pikem, kuidas riietusega õlgu kitsamaks teha, kuidas pikendada kaela… Nendel teemadel võiks pikalt arutleda!

Kokkuvõttes, kui satute stilisti juurde või kauplusesse, kus on pädevad teenindajad – uskuge, nad soovivad teid teha vaid kaunimaks ning soovivad teile pakkuda parimaid võimalikke lahendusi!

Üks kindel tõde, millest üldises rõivavalikus lähtuda, on see, et välimus peab olema tasakaalus. Kui valida uhke kleit, ei vaja see enam tohutult silmapaistvaid aksessuaare ning kingi, ja kui rõivad on tagasihoidlikumad, võib end rahulikult sättida edevate ehete särasse.

 

Mida soovitaksid nooremale põlvkonnale, kes hakkavad kooli lõpetama?

Lõpukleiti valides võiks mõelda sellele, et kleit ei jääks pärast ühte kandmiskorda kappi seisma. Loomulikult on näiteks üheksanda klassi lõpetamine iga noore neiu jaoks suursündmus ja võib juhtuda, et hilisematesse koolilõpetamistesse enam sellise elevusega ei suhtuta. Sellegipoolest ei tasu kleidi ja kingade valikuga tollel puhul üle pingutada – meeles tuleb pidada, et lõputunnistusele hirmkõrgetes tikk-kontsades ning liialt ihu näitavas kleidis järgi minemine võib välja näha sobimatu ja kentsakas.

Maitsekas seelikupikkus, neiu kehatüübile sobilik kleidi värvivalik koos parajalt rõhutatud silmade ja huultega on kindlad alused kauniks ning meeldejäävaks lõpuaktuseks.

Kes on Sinu lemmikud Eesti moe- ja ehtedisainerid ning kes on Sulle silma jäänud just uutest tegijatest?

Kes on Sinu lemmikud Eesti moe- ja ehtedisainerid ning kes on Sulle silma jäänud just uutest tegijatest?

Usun, et moedisaineri osas ei peaks olema küsimustki, kes on mu lemmik. Ent kui jätta kõrvale eksklusiivsem moelooming, meeldivad mulle Montoni rõivad, mis peaks olema oma huvitavate lõigete ning kangavalikute poolest igale Eesti oma asja hindavale eestlannale piisavalt kättesaadavad.

Ehete poolest meeldivad mulle näiteks Lummuse Võsailu ning Aovalguse sarjad. Nii ehtsad ja omad! Birgit Skolimowski, Gvido Valickis ja Krista Lehari on teinud suurepärast tööd.

Uutest tegijatest on mulle suuresti tänu ERKI Moeshow korraldamisele silma jäänud väga omapärase käekirjaga Mariliis Niine ning otseloomulikult üle mõistuse ägedalt šokeeriv endine kursusekaaslane Taavi Turk.

Lisaks kindlasti Roberta Einer: tema looming pole stiili poolest küll see, mida ise kannan, kuid tema käsitsi tehtud tikandid, rõivaste kontseptuaalne terviklikkus ning viimseni läbimõeldud detailid on täiesti imetlusväärsed! Klass omaette.

Noortest ehtedisaineritest meeldivad mulle Sofia Halliku (bränd SOMA) ning samuti Darja Popolitova loomingud. Darja on teinud ägedaid ehteid muuhulgas ka näiteks kahvlitest.

Mis sind inspireerib?

Rahu ja vaikus. Meri, mereäärne ning veekogude äärne loodus.

Kui mul on oma tööde ja tegemistega eriti kiired ajad, sõidan ma autoga tihti mere äärde ja lihtsalt vaatan, jälgin. Looduses ja vees leiab alati midagi ilusat ja müstilist, mis aitab peakeses keerlevaid pusletükke omavahel kokku sobitada.

Ühest küljest ma kardan vett kui tuld, tõenäoliselt seepärast, et ma ei oska eriti hästi ujuda. Teisalt paelub mind vee rahulikkus ning samaaegne jõud. Ei kujuta ette, kas minu sees on peidus üks sillerdava sabaga näkk või annab tulihingelisele lõvipreilile liikuv ja samaaegselt rahustav vesi lihtsalt energiat.

Mis on sinu trademark?

Ma ei ole sellele ise mõelnudki. Arvan, et selleks võiks olla konkreetne ning vahel ehk isegi terav keel. Küll aga on mulle palju öeldud, et mu naeratus on meeldejääv. Kuna ma end inimestega suheldes peeglist ei näe, siis ma ise selle peale esimesena ei tuleks.

Selle peale mõeldes meenub, et mind on nii mõnelgi korral ära tuntud ka lehviva laka järgi. Seega spioneerima minnes peaksin ma ilmselgelt saba peitu panema!

 

Lugu valmis koostöös moe ja elustiili blogi PR Fashion Room, mille elustiiliblogis saab lugeda artikli inglisekeelset versiooni. http://www.prfashionroom.com/hair-accessories-dondella/

PR Fashion Room on moe ja elustiili blogi, mille eesmärgiks on tutvustada maailmale parimaid eesti disainereid.

Produktsioon ja idee: PR Fashion Room

Fotograaf: Carol-Liis Metsla

Kleidid: Liina Stein

Juukseehted: Dondella

Soeng: Erica Teras / Decoris Showroom

Toimetaja: Carina Paju