59€
Kaelakee Seeds

Võimed

Jõud, julgus, pikaealisus, aiandushuvi, armastus, ravitsemine, kaitse

Omadused

Ahhaat toob kaasa emotsionaalse, füüsilise ja intellektuaalse tasakaalu. Leevendav ja rahustav kivi. Poolvääriskivi ahhaat toob suurt tugevust, ta kergendab iseendega leppimist. See suurendab enesekindlust, aitab ennast analüüsida. Ahhaadid leevendavad mentaalset funktsiooni, sest parandavad keskendumist, taju ja analüüsivõimet, viies probleemide praktiliste lahendusteni. Ahhaadi tõearmastus julgustab igaühte välja ütlema oma tõde.

Emotsionaalselt saab see kivi lahti negatiivsusest ja südamevalust. See ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja julgust uuesti alustada. See on kasulik igat sorti emotsionaalse trauma puhul, luues turvatunde sisemise pinge lahustamise teel.
Vaimses plaanis suurendab ahhaat teadlikkust ja seostub kollektiivse teadvusega ning teadlikkusega elu ainulisusest. See soodustab vaikset mõtisklemist ja elukogemuste assimileerimist, viies vaimse kasvu ja sisemise stabiilsuseni. Poolvääriskivi aitab füüsilist energiat keskendada ja stabiliseerida. Neil on vägi harmoniseerida yin‘ ja yang‘i, positiivseid ja negatiivseid jõude, mis hoiavad universumit paigal.

Ajalugu

Kaelakee Harmony

Roomlased uskusid, et ahhaatidest ehteid kandev maadleja oli võitmatu. 11. sajandi Rennes’i piiskop Marbodus oli seisukohal, et “ahhaadi kandja mõjub inimestele meeldivalt ja veenvalt ning tal on jumala soosing”.
Tänapäeval kantakse ahhaati – eriti sinist pitsahhaati – suhtlemisoskuse parandamiseks ja närvilisuse vähendamiseks.

Ahhaadid tekivad teiste kivimite õõnsuses. Neid osati hinnata juba kiviajal, mida näitavad arheoloogilised leiud. Pärslased tarvitasid ahhaate tormituulte tõrjumiseks ja mõnda aega usuti, et ahhaatidest ehted muudavad kandja nähtamatuks ning suudavad kustutada janu ja kaitsta palaviku eest.