Kaelakee Leaves

Võimed

Unistused, alkoholismist jagusaamine, tervendamine, selgeltnägemine, rahu, armastus, kaitse varaste vastu, julgus, rõõm

Omadused

Ametüst on ravivate omadustega poolvääriskivi, mis leevendab pingeid, stressi ja depressiooni.
Ametüst on spirituaalne kivi, millel puuduvad negatiivsed kõrvalmõjud, see hajutab viha, raevu, hirmu ja ärevust – see on rahu kivi. Ametüst rahustab hirme, tekitab lootust, tõstab tuju ja soodustab mõtteid spirituaalsest maailmast.

Poolvääriskivi tõrjub süütunnet ja enesepettust, aidates sõltuvustest vabaneda ja liigtarbimist piirata. Leevendades kurbust ja leina, aitab see leppida kaotusega. Kuna ametüst parandab psüühilist suhtlemist, on see ka kasulik kaitsekivi ning aitab mõista olukordi, mida üksnes loogika abil oleks keeruline lahendada. Poolvääriskivi kergendab otsuste tegemise protsessi, kaasates terve mõistuse ja vaimse taipamise ning rakendades otsused ja taipamise praktikasse. Ametüst parandab mälu ja suurendab motivatsiooni, andes Sulle parema võime seada realistlikke sihte.

Ripats Amethyst

Ametüsti rahustav energia toetab intuitiivsete meelte tööd. Ametüst on üks kõige vaimsemaid kive, ärgitades isetust ning vaimset tarkust. See avab intuitsiooni ja suurendab psüühilisi andeid. Poolvääriskivi leevendab peavalu ja vabastab pingest.

Sõrmus Amethyst Gold


 Ajalugu

 Vana-Roomas usuti, et ametüsti lõi tahtmatult veinijumal Bachos. Legendi kohaselt solvas  Bachost üks lihtsurelik, misjärel jumal lõi karja tiigreid, kes pidid hävitama järgmise õnnetu sureliku, kes jumala teele ette juhtub. Õnnetuseks oli selleks surelikuks kaunis Amethysti-nimeline neiu. Kuujumalanna Diana nägi toimuvat pealt ning tegi, mis suutis, et Amethysti kaitsta – ta muutis neiu puhtast kvartskristallist kujuks, mille vastu tiigriküüned võimetud olid. Kui nüüd Bachos nägi, kui kaunis Amethyst oli olnud, kahetses ta oma rumalat ja mõtlematut tujukust. Ta nuttis kristalli kohal kibedaid veinipunaseid pisaraid ja kivi värvus lillaks. Sestpeale on Ametüsti nimetatud ka “kainusekiviks”. Vanaaja inimestel oli kombeks juua veini ametüstpeekritest usus, et kristall hoiab neid purju jäämast.

Sõrmus Amethyst

Ametüstid on olnud populaarsed kroonitud peade hulgas – osalt just seetõttu, et lilla on peetud kuningate värviks. Leonardo da Vinci uskus, et ametüst peletab kurje mõtteid ja muudab inimesed intelligentsemaks.