Kaelakee Puffy Heart

 Võimed

Õnn, leevendus, kujutlusvõime, positiivsus

 Omadused

Ta tugevdab liidriomadusi ja otsustavust, edendab kaastunnet ja empaatiat, soodustab südames elamist ning toob sihikindlust. Ta näitab alternatiivseid võimalusi ja õpetab koostööd tegema, tasakaalustades nais- ja meesenergiaid, juhendades väljenduma ja tegutsema läbi südame juhatuse.

Aventuriini peetakse õnnekiviks, mis tõmbab ligi nii raha kui ka edu. Sellest on kasu enda kaitsmisel, kuna aventuriin rahustab mässavaid tundeid ning soodustab mõtlemist enne tegutsema asumist.

Aventuriin on üks kenamaid kristalle. See rahustavroheline kivi sisaldab läikivaid mineraalosakesi, mis annavad sellele sädeleva ja sillerdava läike. Aventuriin on abiks eelkõige loominguliste toimetuste juures. Samuti peetakse seda holistlikuks ja mitmeotstarbeliseks ravitsemiskiviks, mis avaldab tervendavat mõju nii spirituaalsel, emotsionaalsel, vaimsel kui ka füüsilisel tasandil.

Kaelakee Net

Roheline vääriskivi aventuriin tervendab füüsilist keha, nii nagu enamus rohelisi kive. Heleroheline aventuriin leevendab põletikke, palavikku ja allergiat. Ta tugevdab keha ja eelkõige põrna rakkude tegevust. See kivi mõjub puhastavalt ka keha meridiaanidele ehk energiakanalitele. Tumeroheline aventuriin lõdvestab lihaseid ja leevendab valusid. Tema energia toimib roheliste lainetena.

Aventuriini energia on läbitungiv, puhastav ja küllaltki jahe. Ta ei ime endasse energiat ega tõsta malahhiidi kombel alateadlikke tundeid teadvusse. Tema mõju on pehme ja õrn ning lahustab negatiivseid tundeid neid teadvusse toomata.

Kivi aitab vabaneda kahjulikest mõtetest ja tunnetest, mis põhjustavad kehas probleeme ja pingeid. Poolvääriskivi ülesanne on hoolitseda keha heaolu eest. Ta sobib hästi ka südamekeskuse puhastamiseks.

Aventuriin tugevdab kujutlusvõimet ja positiivset eluhoiakut. Ta aitab inimesel oma jõudu teadvustada. Tema roheline värvus rahustab ning mõjub närvisüsteemile värskendavalt. Stressi, korralageduse ja kaose aegadel on kasulik aventuriinist ehteid kanda. Ta on üldine tervendaja, mille võnkesagedus sobib peaaegu kõikidele inimestele.

Ajalugu

Aventuriin on saanud oma nime teatud tüüpi Itaalia klaasi järgi. 18.sajandil pudenes klaasitöölistel sulaklaasi sisse pisut vasepuru ja nõnda sündiski sädelev segu, mida itaalia keeles hakati kutsuma a ventura – kogemata.