pärl

Võimed

Sära, puhtus, tarkus, ühtsus, valgustumine

Omadused

Pärli sära sümboliseerib hinge küpsemist, tarkust, puhtust ja valgustumist. Pärl muudab kurbuse kaastundeks ja kibeduse tänulikkuseks elu suhtes. Ta aitab keskenduda ja saavutada ühtsuse oma tunnetega. Pärli tarkus õpetab, millal on kõige targem oma karpi tõmbuda ja millal täiesti avaneda ja olla haavatav.

pärlAjalugu 

Pärleid on ehetena kantud juba tuhandeid aastaid. Pärl tekib siis, kui pärklikarbi sisse satub väike kivitükike või mõni muu ärritaja. Karp hakkab enesekaitseks eritama sarvainet, mis kogunnaturaalne pärleb kivi ümber. Kaltsiumkarbonaat kristalliseerub plaadikesteks, mida sarvaine omavahel seob. Pärli sünd sümboliseerib hinge küpsemist, sisemist alkeemilist muundumist.

Pärlid on alati olnud naiste ehted. Nad olid merejumalanna omad ja andsid kandjale puhtust ning tarkust. Kleopatra olevat tarvitanud lahustunud pärleid oma ilu säilitamiseks.

Magevee pärleid püüti vanasti Šoti- ja Iirimaa jõgedest. Legend räägib, et Julius Caesar alustanud Britannia vastu sõda ainult sellepärast, et ihaldatud pärleid kätte saada.