Kõrvarõngad London Blue

 Võimed

Rahu, motivatsioon, tarkus, optimism

 Omadused

Sinine topaas aitab kokku saada oma sügavaimate tunnete ja kõrgeima tõega, näidates samal ajal, kust te olete oma tõest kõrvale kaldunud. Sinine topaas annab rahu ja intuitsiooni ning aitab kaasa meelteüleste võimete vallandumisele.

Ripats London Blue

Tal abistab meid emotsioonide ja vajaduste väljendamisel. Rikastades kõneoskust ning laiendades tähelepanuvõimet, aitab väljendada oma ideid ja nägemusi ning juhendab meid tegema selgeid otsuseid, mida tahame ja mida ei taha oma ellu. Aidates integreerida kogemustest saadud õppetunde ja teadmisi, edendab ta avatust, ausust, andestamist, eneseteostust ja tungivat soovi arendada sisemist tarkust.

Ta aitab muutuda vastuvõtlikuks igast allikast tulevale armastusele. Topaas aitab näha nii suuremat pilti kui ka tillukest detaili ja tunda ära, kuidas nad omavahel seotud on. Ta annab kindlameelsust ja motivatsiooni, valgustab sihte ja toob nähtavale sisemised ressursid ja rikkused. Topaas toob usaldust Universumi vastu ja lõikab läbi kahtlused ja ebakindluse, sisendades eneseusaldust ja inimarmastust, annetab rõõmu, heldekäelisust, küllust ja head tervist ning loob soovi jagada oma rikkusi ja levitada päikesepaistet kõigile ja kõikjale.

Topaas tugevdab närvisüsteemi ja avardab meelt. Ta loob oma kandjale huumorimeelt, rõõmu ja optimismi. Tema vahendatud energia mõjub kehale värskendavalt ja tugevdavalt. Sobib hästi ka üleväsimuse puhul.

Topaas rahustab, tervendab ja stimuleerib, laeb ning annab uut motivatsiooni. Topaas edendab tõde ja andestamist. Topaasi seostatakse tarkuse, rikkuse ja küllusliku eluga.

Meelte tasandil soodustab kivi uute ideede omaksvõtmist ja annab tarkust juurde. Poolvääriskivi kujutab valguse poole sirutuvat teadvust. Pealael asuvat kroontšakrat nähakse mõnikord kuldse särana. Pühakute oreoolid kujutavadki endast sedasama energiakeskust, mis täie võimsusega toimides paistab valgusrõngana. Topaasi kiuline struktuur aitab kuldset tarkuse valgust kehasse kanaliseerida.

Sõrmus Light Blue

Ajalugu

Oma nime on topaas saanud tõenäoliselt Topazo saare järgi, kus olevat tema esimene leiukoht.

Sõrmus Real Topaz

Egiptuses oli ta päikesejumal Ra kivi ja sümboliseeris päikest. Ta on ehtinud kuningate kroone ja andnud valitsejatele tarkust. Topaas kuulub tänapäevalgi mitme riigi kroonijuveelide hulka.

Topaas kaitses vaenlaste eest ja aitas valitsejatel eristada tõelisi sõpru lipitsejatest. Väideti, et topaas kiirgab sisemistvalgust, mis võidab pimeduse.