Kaelakee Floret

Võimed

kaitse, rahu, kõneosavus, tervendamine, julgus, seksuaalne energia

Omadused

Poolvääriskivid karneoolid annavad selle kandjale energiat, enesekindlust ja julgust. Karneoolid aitavad inimestel enda eest seista ning vajaduse korral end kaitsta. Karneooli kasutatakse, et soodustada rahu ja harmooniat ning peletada masendust. See on suurepärane kandmiseks, kui on vaja pidada avalik kõne. Karneool tugevdab häält ning lisab kõneosavust. See annab ka kannatlikkust. Seda kivi kandes võivad ka arglikud ja tagasihoidlikud inimesed end söakamatena tunda.

Poolvääriskivi edendab positiivseid eluvalikuid, hajutab apaatiat ja motiveerib edule äris ja teistes asjades. See kivi aitab teil iseennast ja oma taju usaldada. Kivi tungib Sinu sisemiste tõukejõudude põhjani, aidates üle saada negatiivsetest olukordadest ning julgustades vankumatuks jääda.

Karneool maandab ja ankurdab teid hetkereaalsusesse. Kõrge energiaga stabiliseeriva kivina on see oivaline elujõu ja motivatsiooni taastaja ja loovuse stimuleerija. Punane karneool soojendab ja on eriti kasulik loidusega võitlemisel ja meele ning keha kosutamisel.

Mentaalselt parandab karneool analüüsivõimet ja selgendab taju. See tugevdab keskendumist ja hajutab mentaalset letargiat. Emotsionaalses plaanis on see kivi võimas kaitse kadeduse, raevu ja pahameele eest, olgu tegemist siis Sinu endaga või teiste inimestega. See rahustab viha ja hävitab emotsionaalse negatiivsuse, asendades selle armastusega elu vastu.

Kõrvarõngad Amethyst

Ajalugu

Karneooli peeti traditsiooniliselt Isise, oma surnud abikaasa Osirise taas ellu äratanud Egiptuse jumala kiviks. Sel põhjusel on karneoolist saanud kõigi truude naiste ja kaaslaste sümbol.